Zdravá výživa

BMI Kalkulačka - Znáte indexy tělesné váhy?

Mnoho lidí hledá cesty, jak přestat s nezdravým životním stylem a jak začít žít lépe. Cesta k tomu je celkem jednoduchá a vede přes stravování. Základem by měla být zdravá výživa. Pokud vám vstávají vlasy na hlavě, jelikož si myslíte že půjde jenom o konzumaci zeleniny a různých semen, není tomu ta. Jíst zdravě znamená i mnoho jiných věcí.

Jak vypadá zdravá výživa? Je eliminováno vše špatné

Prvním krokem, pokud chcete začít žít zdravě, je eliminovat ze své stravy vše, co v ní nemá být. Je třeba eliminovat vše, co je špatné. Zdravá výživa by rozhodně neměla obsahovat nic, co obsahuje mnoho tuku, nebo je na něm připraveno. Také pozor na velký obsah soli, která by v našem jídelníčku neměla mít tolik prostoru, jako má teď.

Je třeba správně začít. Zdravá snídaně je nezbytností

Každý den je třeba se správně nastartovat. Jak vypadá taková zdravá snídaně, která by měla být součástí běžného dne? Určitě je třeba dát tělu trochu sacharidů. Třeba z ovesných lupínků. Nezaškodí také nějaké ovoce. Ať už čerstvé, nebo ve formě džusu. Zapomínat nelze ani na bílkoviny, které dodá jogurt nebo mléko. To je kombinace, která dá hned ráno tělu vše, co potřebuje, nastartuje ho a udrží ho v chodu klidně celé dopoledne.

Zdravé stravování není založeno na polotovarech

Pozor také na kvalitu potravin, které jíte. Vždy je lepší si jídlo připravit doma, nebo vědět jakým způsobem se vařilo. Zdravé stravování by nemělo být založeno na žádných polotovarech. Nejenom, že ty obsahují mnoho již zmíněné špatné soli, která v nich slouží jako konzervant. Také obsahují mnoho chemie, nebo takzvaných prázdných kalorií.

Jíme zdravě? Pokud máme pestrou stravu, tak ano.

Mnoho lidí si položí jasnou otázku: jíme zdravě? Odpověď je jednoduchá. Eliminujete špatné jídlo? Máte dostatek ovoce a zeleniny? Dbáte na pestrý a vyvážený jídelníček? Nechybí vám vitamíny, minerály, bílkoviny, vláknina a sacharidy? Pokud je v tomto směru u vás vše v pořádku tak víte, jak má zdravá výživa vypadat.