Výživový poradce

Výpočet BMI - Co sledovat při hubnutí?

Nadváha je problém jak z estetického hlediska, tak u toho zdravotního. To jsou také hlavní důvody, proč lidé hledají cesty, jak přestat vypadat tlustě a jak přestat tloustnout. Cestu jim může ukázat odborník, kterým je výživový poradce. Cesta k dokonalé váze totiž nevede jenom přes sportovní aktivitu, ale je spojena také s nutnou úpravou jídelníčku. Bez toho to prostě nikdy nepůjde.

Výživový poradce řekne, jakou stravu jíst a jakou nejíst

Hlavní úlohou výživového poradce je ukázat, jak by měl vypadat správný dietní jídelníček. V první řadě pomůže určit všechna špatná jídla, jako jsou například tučné potraviny, potraviny s vysokým obsahem cukru, nebo také jídla která jsou příliš sladká.

Zároveň výživový poradce ukáže jídla, která jsou vhodná. Je to třeba bílé maso, je to vejce, může se jednat o nízkotučné mléčné výrobky, stejně jako o dostatek zeleniny a některého ovoce. Pomůže sestavit jídelníček na míru, který je třeba dodržovat.

Sleduje vývoj a upravuje vše potřebné

Hubnutí pod vedením výživového poradce má výhodu i v tom, že ten svého klienta v podstatě neustále sleduje. Vše s ním konzultuje a v případě potřeby má možnost upravit současný stav. A to v tom směru, kdy může být nutné zvýšit nebo snížit dávky jídla, nebo ve směru zvýšení nebo snížení určitých živin, které musí být v jídelníčku. Také svého klienta učí, kdy je vhodné jíst, kolikrát denně jíst a když už nastal čas, kdy by se nemělo konzumovat nic.

Je i dobrou motivací

Výživový poradce může svého klienta také motivovat. Je třeba pamatovat i na to, že hubnutí je často o psychice. Mnoho lidí se může rozhodnout svůj postup vzdát. V takovém případě ho poradce dále namotivuje a přesvědčí ho, aby v dietním režimu setrval. I v tom je jeho velký přínos, a to je také jeden z těch důvodů, proč je vhodné oslovit profesionála.