Cviky na břicho

Nízkosacharidová dieta - Ketonová dieta pro muže

Jak přestat tloustnout a jak mít opět dokonalou postavu? Je na místě začít se věnovat hlavně problémovým partiím. Základem by měly být cviky na břicho, které pomohou tuto část těla vyrýsovat a zajistí i to, že zde dojde k efektivnímu spalování tukových zásob.

Cviky na břicho zvládnete i doma

Velkou výhodou, kterou cviky na břicho mají, je rozhodně to, že je můžete vykonávat i u sebe doma. Není nutné navštěvovat fitness centra, protože vám stačí jenom trocha prostoru a také podložka. Potom už by to mělo být alespoň několik minut denně, po které budete cvičit. Pamatujte, že velmi důležitá je hlavně pravidelnost a také vytrvalost. Kdo to dodrží, uvidí velký rozdíl. A jak konkrétně cvičit? Toto jsou ty nejznámější možnosti.

Nejznámější cvičení na břicho jsou sedy-lehy

Jak přestat tloustnout v oblasti břicha? Nejlépe tak, že upravíte svůj jídelníček a začnete danou partii aktivně posilovat. Nejznámější a také nejpopulárnější cvičení na břicho je přitom velmi jednoduché. Jsou to typické sedy-lehy. Začínáte v leže, na zemi. Ruce dáte za hlavu a snažíte se zvedat tak, aby šla vaše hlava co nejvíce ke kolenům. Potom se vrátíte do základní polohy. Cvik lze inovovat i tak, že se budete zvedat směrem na stranu, a tak procvičovat i šikmé břišní svaly.

Při hubnutí břicha může postačit i zvedat nohy

Jedná se vlastně o opak předchozího cviku. Začíná se opět na zemi, kde ležíte. Nyní však nezvedáte trup, ale zvedáte nohy. Ty držte natažené pár desítek centimetrů nad zemí. Při pravidelném cvičení půjde hubnutí břicha jako po másla. I tento cvik se dá zajímavě inovovat – třeba známým psaním čísel pomocí nohou, což si jistě pamatujete ze školy.

Zkuste i takzvaný plank

Jedná se o jeden z nejjednodušších cviků, při kterém stačí jenom držet. A čím to bude déle, tím pro vás také lépe. Princip cviku je podobný klikům, jenom s tím rozdílem, že nejste opřeni o dlaně, ale o část vaší paže.