Nízkosacharidová dieta

Jak přestat tloustnout, a naopak začít hubnout? Různých diet existuje celá řada a jednu z těch poměrně zajímavých a rozhodně i účinných je nízkosacharidová dieta. Její princip je poměrně jednoduchý. Cílem je eliminovat co nejvíce sacharidů. Díky tomu lze ovlivnit fungování lidského těla v tom směru, že začne spalovat uložené tukové zásoby.

Nízkosacharidová dieta navodí stav ketózy

Lidské tělo se dokáže bez sacharidů obejít dlouhodobě. To proto, že bude navozen stav, který je označován jako ketóza. To je stav, který je nutností, pokud je držena právě nízkosacharidová dieta. Při ketóze dochází k tomu, že tělo začne jako zdroj energie využívat uložené tukové zásoby. Ty jsou efektivně zpracovávány, a tak dochází k tomu, že jsou také spalovány. Výsledkem je, že začínáte poměrně rychle a také efektivně hubnout.

Proteinová dieta vyžaduje změnu jídelníčku

Někdy se pro tento typ dietního programu používá také název proteinová dieta. To jasně ukazuje na to, že v jídelníčku je doslova nezbytné výrazně zvýšit množství přijatých bílkovin. Nejde však o jedinou úpravu. Také je třeba konzumovat jenom jídla, které obsahují naprosté minimum sacharidů. Je třeba vzdát se pečiva a čehokoliv z mouky, je třeba eliminovat rýži, těstoviny a mnoho dalšího. Doporučovány jsou naopak sýry včetně těch tučnějších, stejně jako maso.

Ketonová dieta přináší dobré výsledky

I když se mnoho lidí domnívá, že tělo se bez sacharidů neobejde, je to omyl. Ketonová dieta je toho důkazem. Jakmile se člověk dostane do stavu ketózy, změní se fungování lidského těla. Najednou sacharidy nepotřebuje, jelikož je čerpá z tuků. Nepřichází ani pocit hladu jako u různých drastických diet, stejně jako se není třeba bát snížení energie. Té má tělo stále dostatek. A to vše díky snížení sacharidů a zvýšení bílkovin, na čemž je tento dietní program postavený.