Jsou věci, které keto dieta zakazuje. Tato jídla při hubnutí bohužel neochutnáte

Ketonová dieta a avokádo - Shutterstock Shutterstock.com

Každá dieta má nějaká pravidla, která určují, co můžete jíst, a co jíst nemůžete. Jinak na tom není ani keto dieta, která se stává poslední roky velkým hitem. Je založena na takzvané ketóze, během které tělo samo spaluje své uložené tukové zásoby. Aby k tomu docházelo, je třeba upravit svůj jídelníček. Jsou totiž jídla, která si při proteinové dietě nedáte. A hned jednou skupinou začneme. Tou je řada druhů ovoce, jelikož ty jsou mnohdy bohaté na sacharidy, které je třeba omezit. Ale nebojte, vitamíny se dají snadno doplnit ze zeleniny, nebo z řady jiných jídel.

Které přílohy keto dieta zakazuje?

Přílohy jsou pro většinu lidí neoddělitelnou součástí jídel. Řada lidí ale netuší, že jsou velmi bohaté na sacharidy a tak je třeba je eliminovat a keto dieta je také zakazuje. A jde v podstatě o většinu příloh, které známe. Jsou to třeba brambory, jsou to klasické knedlíky, ale je to také rýže. Zapomínat nelze ani na jakékoliv druhy těstovin. V této oblasti však už existují různé náhražky z konjaku, které podobně vypadají, dobře chutnají a jejich obsah sacharidů je nulový. Konjakové těstoviny jasně ukazují, že bez běžných příloh se skutečně obejít lze, pokud to dieta zakazuje.

Vyřaďte pečivo stejně jako sladké, velí keto dieta

Další skupina potravin, ve které se nachází mnoho sacharidů, je pečivo. To si denně dopřáváme mnohdy ve velké míře, aniž tušíme, že není až tak úplně ideální. A je jedno, zda jde o rohlíky, bagety, chléb nebo cokoliv jiného. Pochopitelně také keto dieta zakazuje i sladká jídla. Ani zde to ale nemusí být až tak stoprocentní. Příkladem jsou jídla určená pro tuto dietu, vyráběná několika značkami. V portfoliu lze najít třeba pudinky nebo palačinky, které mají takové složení, které standardům diety odpovídá a tak si je můžeme dát zcela bez výčitek. To jenom potvrzuje, že daný režim zase až tak omezující není.