Jak přestat s hazardem?

Jak přestat s hazardem? Shutterstock

Jak přestat s hazardem? Možností existuje několik. A i když se to může na první pohled zdát jako nadlidský úkol, existují metody, jak se závislosti zbavit. Proti závislostem celkem výrazně vystupuje i náš stát, který se snaží zabránit tomu, aby hazardu propadlo stále více lidí. Právě zpřísňování zákonů pro vás může být první plus, jelikož se k automatům nebo hazardním hrám nedostanete tak snadno.

Ukončete své členství v online hernách

Dnes už lze hazardní hry hrát i online. Stačí registrace, dobití peněz a můžete začít. Pokud jste v takových online hernách registrováni, požádejte o zrušení svého účtu. Nejde o nic výjimečného. Jelikož provozovatelé jako Tipsport nebo Fortuna, musí respektovat zásady zodpovědného hraní, jde o věc zcela běžnou, která dokonce musí vyhovět. Vaše hráčské konto je zrušeno což vede k tomu, že si v daných online hernách nezahrajete.

Najděte si zajímavé koníčky

Závislost na hazardu je často spojena s nudou, kterou člověk tráví u automatů, rulety, karetních her a jiných her. Jak přestat s hazardem? Najděte si zajímavé koníčky, abyste na danou neřest již neměli čas. Vraťte se k tomu, co vás bavilo, nebo vyzkoušejte něco nového. Nebojte se zapojit i své okolí. Jistě máte kolem sebe mnoho lidí, kteří hledají cestu z nudy. Společně ji můžete najít.

Vyhýbejte se místům, kde je hazard provozován

Dříve byly hrací automaty součástí i běžných restaurací. To je dnes naštěstí už minulostí. Aktuálně je lze najít hlavně v různých casinech, hernách, stejně jako barech. Základem úspěchu je snaha vyhýbat se daným místům. Nechodit ani kolem nich, ani v nich netrávit čas. Lákadlo by bylo příliš velké a pokud jednou neodoláte, do závislosti ihned spadnete.

Oslovte odborníka

Závislost na hazardu je celospolečenský problém. I proto existují různé poradny a centra, kde můžete žádat o pomoc. To doporučujeme. Právě zkušený odborník vám může dát několik dalších velmi dobrých rad, jak přestat s hazardem.

+18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!