Jak přestat pít?

Alkohol si čas od času dopřeje každý. Společnost má k němu poměrně tolerantní přístup, a tak je samozřejmou součástí na celé řadě společenských akcí. Pokud si čas od času dáte pár skleniček piva nebo vína, není to problém. Opačný stav nastane, pokud vám pití začne takzvaně přerůstat přes hlavu. Potom je třeba hledat rady, jak přestat pít. Přinášíme vám soupis těch, které fungují.

Jak přestat pít? Zbavte se všeho alkoholu

Hledáte osvědčený postup, jak přestat pít? V první řadě je třeba zbavit se všech lahví, které doma máte. Všechen alkohol musí pryč. Můžete ho buď vylít, nebo ho lze darovat známým, kteří tak velký problém s pitím nemají. Důvodem tohoto kroku je především to, aby vás k pití nic nesvádělo. Aby když dostanete chuť, tak nesáhnete po lahvi, jelikož doma žádnou nemáte. A to ani vína nebo piva.

Vyhýbejte se místům, kde se alkohol pije

Dávejte si také pozor na to, kde trávíte volný čas. Doporučujeme zcela vynechat návštěvu restaurací – byť tam chodíte třeba jenom na oběd. Lákadlo v podobě možnosti objednat si třeba jenom malé pivo je velké. Snažte se trávit volný čas na místech, kde alkohol vůbec není k dispozici. Také se raději omluvte z akcí, jako jsou různé narozeniny a večírky. Když jste v počáteční fázi, bylo by pro vás těžké odolat. Zvláště když vás okolí bude nutit k tomu, abyste si s nimi dali jenom jednu jedinou skleničku. Všichni však vědí, že u jedné se neskončí.

Nebojte se oslovit odborníka

Mnoho lidí si myslí, že oslovení odborníka znamená nutně uzavření na protialkoholní léčebně. Tak tomu ale není. Když hledáte vhodný postup, jak přestat pít, oslovte svého lékaře. Ten vám může doporučit různé skupiny a terapie, kam lze docházet takzvaně ambulantně, na různá sezení. Ta pro vás může být zajímavá teorie, která vám opět o něco lépe pomůže zbavit se vaší závislosti na alkoholu.