Kdy začít s hubnutím? Nejlépe ihned

Výpočet BMI - Jaká jsou rizika obezity?

Mnoho lidí nikdy hubnout nezačne, jelikož redukci váhy neustále odkládají. A výmluv je opravdu mnoho. Řada lidí chce začít s novým týdnem, další s novým měsícem a jsou i tací, kteří chtějí zhubnout s novým rokem. Jsou tu ale i kuriózní termíny, spojené třeba s datem, kdy lidem vyjde Sportka, nebo až budou povýšeni v práci, nebo až si najdou nového partnera nebo partnerku, na kterého budou chtít udělat dojem. *

Začít je vhodné ihned

A kdy je ten pravý termín pro hubnutí? Nejlepší je začít ihned. Není jediný relevantní důvod to odkládat. Výživový poradce může být osloven kdykoliv a fitness pro ženy je otevřeno neustále. Není tedy důvod čekat na nový týden, nebo na nový měsíc. Za těch několik dní nebo týdnů už můžete mít pár kilogramů dole, a tak svého cíle dosáhnete podstatně rychleji, než když byste termín odkládali.

Velké přípravy na dietu nejsou nutné

Mnoho lidé své hubnutí odkládá také se slovy, že se musí na dietu připravit. Že musí zjistit jak na ni, stejně jako musí vše nakoupit. I toto je velmi častá výmluva, kterou má mnoho lidí. Pokud se totiž podíváme na některé z populárních diet, tak nejsou rozhodně nijak složité. Je tomu spíše naopak. Příkladem může být populární ketonová dieta. U ní stačí vyloučit ze stravy sacharidy a přidat bílkoviny. To znamená eliminovat pečivo, rýži, těstoviny a brambory a přidat sýry, maso, vejce a některé mléčné výrobky.

Cvičit lze po celý rok

Řada lidí odkládá start hubnutí i proto, že podle nich venku nejsou podmínky na sport, a tak nemohou například běhat, nebo jezdit na kole. I tady je opak pravdou. Cvičit se dá po celý rok. A to kdekoliv. Dokonce existuje i fitness pro ženy, kde se cvičí kruhový trénink. Také existují velká i malá fitness centra, nebo řada kolektivních aktivit. Na mnoha místech nechybí cyklo trenažéry, stejně jako třeba běžecké pásy. A plavat se dá v krytých bazénech.

 

* +18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!